OTEL TEMİZLİĞİ

Son yıllarda otel temizlik işi bu iş için özel kurulan ekiplerle temizlik şirketleri tarafından yapılmaktadır. Personel giderlerini azaltmak isteyen, temizlik malzemesi tedariki için personel istihdam etmek istemeyen, bu işi hiyerarşi bilinci ile yerine getirecek profesyonel hizmete ihtiyaç duyan oteller, otel temizlik işi konusunda uzmanlaşmış firmalarla çalışmaktadır.

Otellerde yaşanan en büyük sorunlardan biri temizliktir. Otellerde istihdam edilen temizlik personeli sayısı yeterli değildir. Bu yüzden özellikle turizm sezonunda veya belli yoğunluk dönemlerinde aynı gün içinde 2 kere check-in yapıldığı da olur. Bu da süratle odanın temizlenmesini gerektirir. Bu yüzden uzman bir ekiple hizmet veren temizlik firmaları ile çalışmak ekonomik ve verimlidir.

Otel temizlik hizmetleri veren firmamızın personeli; otel odalarının temizliği, düzenlenmesi, hazırlanması, havalandırılması, ortak alanların temizliği ve çamaşırhane işlerinin koordinesinden sorumludur. Otel temizlik işi için kurduğumuz ekipteki tüm personel daha önce otellerde çalışan kişilerden oluşur. Bu yüzden ayrı bir eğitim veya yönlendirme gerekmeden ne yapacaklarını bilir ve sistemli bir şekilde çalışırlar. Temizlik ürünleri firmamız tarafından tedarik edilir ve tamamı insan sağlığına zararsız ve hijyen özelliği yüksektir.

Firmamızın otel temizlik hizmetleri kapsamında ayrıca;

  • Otel halılarını yıkama (parça ve duvardan duvara olanlar)

  • Yatakları yıkama

  • Mermer veya parke zeminlerin cilalanması,

  • İnşaat sonrası temizlik,

  • Cam ve yangın sonrası temizlik,

  • Otel mutfağının hijyenik şekilde temizlenmesi,

  • Tadilat sonrası temizlik,

  • Otel bahçesi, havuz, spor kompleksi gibi alanların temizliği,

  • Otel restaurantının temizliği

Gibi uygulamalar da bulunmaktadır.

Otellerin her zaman temiz, düzenli ve müşteriye hazır halde bulundurulması gerektiğinin bilincinde olan firmamız, bunu sağlamak için planlı ve sistematik uygulamaları ile siz otel sahiplerini çok büyük bir sorumluluktan ve külfetten kurtarmaktadır. Bizden talep ettiğiniz hizmetin kapsamına göre hazırladığımız programları sizin onayınızdan sonra uygulamaya koyarak hemen işe başlarız. Ekonomik ve kaliteli otel temizlik hizmetlerimiz ile fazladan personel istihdamı külfetinden kurtulur, sistemli şekilde temizlik hizmeti almanın